Черкаський доктор наук потрапив до переліку “елітних” науковців

Освіта Черкаси

Дві статті про науковця Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Миколу Іщенка (с. 89 та с. 176) включені до фундаментального видання «Науковці України — еліта держави», том V, 2017. Це популярна серія видань про науковців, наукові школи та напрями, яка побачила світ у «ВИДАВНИЦТВІ ЛОГОС УКРАЇНА».

«Книга… продовжує серію видань, присвячених історії та найновішим здобуткам вітчизняної науки, а також видатним постатям, науковим школам та напрямам, які займалися і займаються створенням та впровадженням новітніх розробок і технологій, здійснюючи неоціненний внесок у розвиток нашої країни й загальнонаціональний поступ», — зазначає у передмові до 5 тому серії Президент Національної академії наук України, академік НАН України Борис Патон.

П’ятий том видання презентує сучасний стан розвитку науки в Україні. У ньому представлено сучасні наукові школи. Книга також містить біографії науковців, чиї досягнення заслуговують на визнання. І Микола Іщенко — один із них.

Доктор філософських наук, професор, академік Української академії політичних наук, відмінник народної освіти УРСР, заслужений працівник освіти України. Вже 45-й рік працює в Черкаському національному університеті, із них 21 рік — завідувачем кафедри політології і права, з 2008 р. — завідувачем кафедри державного управління і соціально-політичних наук. З 2015 р. працює професором кафедри державної служби, публічного адміністрування та політології.

З кінця 1980-х рр. Микола Іщенко є засновником і керівником власної наукової школи філософії гуманізму і демократії. У 1980-і роки розробив три наукові концепції: соціально-гуманістичних, ліберально-демократичних цінностей; соціального становлення особистості та молоді; концепції ювентології, її змісту, теорії і методології. Заслугою вченого є розробка системної теорії й методології філософії гуманізму і демократії.

Визначальним напрямком досліджень стали сутність і зміст закону соціального становлення особистості та молоді, відкритого Миколою Павловичем. За результатами праць вченого прийнято закон СРСР про молодь і Закон України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні».

Микола Іщенко — один із засновників у СРСР і в Україні нового напряму наукових досліджень — ювентології та є одним із фундаторів перспективної науково-педагогічної сфери — соціального становлення особистості й молоді. У 1986–1991 рр. розробив моделі створення гуманного, демократичного суспільства, створення СНД чи виходу з нього та де-юре визнання суверенітету союзних республік.

Аргументаційно-верифікаційний метод Миколи Іщенка дав йому можливість довести закон нерозривної взаємозалежності принципів філософії гуманізму і демократії, яким визначається коефіцієнт корисної дії гуманності та демократичності влади і персонально керівників будь-якої держави.

Наукову школу філософії гуманізму і демократії Миколи Іщенка включили до наукових шкіл України (с. 75).

Автор понад 270 наукових праць, 30-ти посібників і монографій (6 із них з грифом МОН України). Серед них — фундаментальні фоліанти: «Політологія», «Соціально-політична енциклопедія», «Філософія науки», «Філософія гуманізму і демократії», «Публічне управління та адміністрування», «Соціальне становлення радянської молоді», «Людина у Всесвіті і світовій цивілізації» та інші.


Про це інформуют на сайті  Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

Розповісти друзям
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.