Черкаський депутат викупив земельну ділянку за ціною, що значно нижче ринкової

На останній сесії Черкаської міської ради мінімальної кількістю голосів була продана земельна ділянка під існуючим магазином і кафе в самісінькому центрі Черкас за 530 грн за метр квадратний. Це фактично 20 доларів метр.

У той час, як ринкова вартість у цьому районі, за даними ріелторів, складає не менше 2 000 грн за м.кв. Про це пише “Zabeba.Li”.

Земельну ділянку з кафе і магазином на ньому придбала фірма, засновником якої є голова фракції партії “Батьківщина” у міській раді Роман Діскант.

Хто підтримав “батьківщинівця”?

Власне, його фракція майже у повному складі. Фракція “Черкащани”, які нині демонструють синхронність із голосуванням з біло-сердечними, два члени розпущеної фракції “Самопоміч” і кілька позафракційних.

За це рішення проголосував і Роман Діскант. Що є порушенням закону “Про запобігання корупції”. Депутату загрожує винесення протоколу про корупцію, а потім за рішенням суду – штраф.

Засновниками приватного підприємства “У Богдана” є Роман Діскант і його бізнес-партнер Олександр Карпенко, з яким вони разом навчалися в школі. Окрім цього підприємства їм належать частки в ресторанах та магазинах міста.

Олександр Карпенко фігурує як співзасновник нового плиточного заводу, який постачає плитку для ремонту тротуарів у Черкасах.

Вартість продажу земельної ділянки площею 406 м. кв за 215 180 грн. Підприємство має сплатити половину суми зараз, а решта “розбивається” на 5 років. І при цьому у рішенні не згадується істотна умова: інфляція та зростання балансової вартості землі.

Фактично вартість одного метра квадратного у центрі міста коштує 530 грн. Це за підтримки батьківщинівського мера Анатолія Бондаренка та його однопартійців.

У той же час міська рада нещодавнім рішенням продала ТОВ “Нова конструкція” земельну частку площею 8 637 м. кв за 5 млн 571 тис. грн. Ділянка розташована в промисловій зоні в районі річкового порту, де земля і нерухомість має бути дешевша. За розрахунками міська влада продала корпорації “Етуаль” (кінцевому беніцифіарію “Нової конструкції”) за 630 грн м. кв.

Нині у міській раді розглядають проект рішення про продаж земельної ділянки на центральному ринку. Площа ділянки – 1621 м. кв. ціна – 1 млн 345 тис. грн. Вартість квадрату – понад 800 грн.
У міській раді пояснять таку розбіжність дуже просто: “Як оцінив експерт, так і продаємо”.

2 коментарі

  1. 0

    0

    Блін серйозно? Отой Діскант, який володія гастроном “Україна” по вулиці Хрещатик? Той що не дає людям спати і продає дітям цілодобово алкоголь? Тепер по списку бачу хто є хто…. деякі люди дуже розчарували

  2. 0

    0

    А эксперт оценил, как заказчик “заказал”. Оценка зависит от оплаты работы эксперта.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.