Черкаський АЗОТ відновив виробництво мінеральних добрив

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Після більш як чотиримісячного простою Черкаський «Азот» таки відновив виробництво мінеральних добрив. Пускові роботи розпочалися ще 25 вересня. Це стало можливим після відновлення газопостачання підприємству, що ознаменувало завершення тривалого конфлікту між компанією Ostchem та газопостачальними кампаніями ДК «Газ України» та НАК «Нафтогаз України».

1088

— Усі проблемні питання, які перешкоджали пуску наших підприємств, вирішені. Ми запускаємо Черкаський «Азот» і «Рівнеазот». Ще два підприємства холдингу OSTCHEM — «Концерн «Стирол» і «Сєвєродонецький «Азот» зможуть почати роботу тільки після закінчення АТО та створення безпечних умов праці. Нам вдалося врегулювати всі фінансові питання, пов’язані з боргами наших компаній, з ДК «Газ України» та НАК «Нафтогаз України». Сторонами підписано 16 мирових угод, борги конвертовано на прийнятних умовах, а суди, затвердивши відповідні мирові угоди, підтвердили їхню легальність. Це означає, що відносини підприємств OSTCHEM з ДК «Газ України» та НАК «Нафтогаз України» врегульовані. Газ, що належить підприємствам, розблоковано, газопостачання відновлено, — цитує першого заступника генерального директора холдингу OSTCHEM Олега Кікту прес-центр ПАТ «Азот».

Як повідомляється, за період вимушеного простою на Черкаському «Азоті» проведено капремонти в основних цехах: у двох цехах з виробництва аміаку та карбаміду, в цеху з виробництва аміачної селітри, слабкої азотної кислоти. Також було модернізовано систему енергозабезпечення підприємства.

Вирішення конфлікту навколо підприємств опального олігарха Дмитра Фірташа, який експерти називали суто політичним, дозволить повністю задовольнити поточні потреби українського ринку мінеральних добрив. Так, за прогнозами OSTCHEM, обсяг споживання українських аграріїв у 2015 та 2016 роках складе близько 0,8-0,9 млн. тонн азотних добрив на рік.

Про це пишуть Вечірні Черкаси

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.