Черкаські енергетики попередили владу про можливий енергетичний колапс

Новини Черкаської області

Соборна площа у Черкасах вже вкотре стала майданчиком для проведення страйків і мітингів.

Доведені до відчаю працівники ПАТ «Черкасиобленерго» сьогодні знову вийшли на площу, аби попередити владу про можливий колапс на підприємстві. Кабміну та обласній владі для врегулювання кризи на ПАТ «Черкасиобленерго» вони дали два дні. До працівників підприємства долучились і РЕМи, керівники галузевих профспілкових об’єднань, лісівники, працівники культури, освітяни.

Мітингарі тримали в руках плакати: «НКРЕКП знецінює нашу працю», «Влада досить обіцянок, де ваші дії», «Кузьмінська досить грабувати державу», тощо. Вони вимагали повернення заробітної плати, зміни керівництва та відновлення нормальної роботи підприємства.

З початку року працівники не отримують заробітної плати, а на підприємстві не залишилось ресурсів, аби проводити необхідні роботи, тож, у разі аварійної ситуації, працівники не зможуть виїхати на місце і провести ремонтні роботи. Кризова ситуація, яка склалась на ПАТ «Черкасиобленерго» вже декілька разів розглядалась у Кабміні, проте чітких рішень та негайного вирішення ситуації після цього так і не відбулось, запевняють працівники підприємства. Нині ж Федерація профспілок у Черкаській області ухвалила чергове звернення до центральної влади та делегуватиме представників з черговою поїздкою до Києва задля вирішення наболілого питання.

До теми: Урядовий комітет схвалив продаж 71% акцій “Черкасиобленерго” одним пакетом

«Найбільше турбує недієздатність, не вирішення наболілих проблем владними структурами. Ця проблема відома У Кабміні, Верховній Раді, адміністрації президента не говорячи про місцеві органи влади. Ті перемовини, які проводились із профспілкою і адміністрацію на сьогоднішній день не мають результату. Постійно знаходяться причини з не вирішення проблем погашення заборгованості заробітної плати перед працівниками. Тому у цей черговий мітинг я запропонував страйкому делегувати представників влади обласної адміністрації, обласної ради, міської ради, представників страйкому профспілкового комітету в термін 2 дні з поїздкою до прем’єр-міністра України і потім приїжджаємо з результатом. Частина пропонує перекриття автомобільних магістралей, звернення до народних депутатів. На жаль, це не спрацьовує, сьогодні потрібні офіційні дії, які забезпечать спокій і можливість підприємствам працювати», – зауважив голова Федерації профспілок у Черкаській області Петро Шевченко.

За його словами, тільки за останній місяць станом 1 травня борг становив практично 100 млн, таку ж суму незареєстрованих податкових накладних для суб’єктів господарювання.

«А це вимивання обігових коштів, неможливість нормально функціонувати і в тому числі виплачувати заробітну плату іншим підприємствам», – розповів П. Шевченко.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.