Черкаські діти йтимуть до садочка та школи без спеціальних медичних карток

Медицина Черкаси

У батьків черкаських дітей з 13 березня 2018 року не мають права  вимагати медичну карту дитини для вступу до школи та дитячого садка. Це повязано з набуттям чинності нового Наказу Міністерства охорони здоров’я, що скасовує цілий ряд форм первинної облікової документації. Інформацію підтвердив і очільник департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник.

Медики України щороку заповнювали до мільйона медичних карток дитини (026/о), які вимагали для прийняття в дитячий садок та школу. Цей документ на 8 сторінок А4 заповнювався від руки та зберігався в школах та дитячих садках. Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах протирічить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику.

Про це повідомляють у прес-службі Міністерства охорони здоров’я у Facebook.

Ситуацію прокоментував і головний медик Черкас Олег Стадник:

– За інформацією МОЗ України скасовуються медкарти для школярів і студентів, а також талони на прийом і загальна диспансеризація. Натомість в роботі лікаря первинної ланки запроваджується міжнародна класифікація ІСРС-2. Диспансеризацію замінить модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику. Також скасовується медкарта дитини для вступу в школу та дитячий садочок. Загалом це позитивне явище. Диспансеризація дійсно в останній час перетворилась на певну формальність, при якій лікарі змушені були витрачати час на “бумагомарательство” , породжуючи кипи паперів. Чомусь згадалось, коли півтора роки тому ми почали впроваджувати в поліклініках міста електронну карту пацієнта, найбільший спротив серед медпрацівників викликала необхідність писати і в комп”ютері і на папері. – коментує посадовець.

В той же час  дані про дитину мають відтепер зберігатися у лікаря, якого обрали її батьки, підписавши відповідну декларацію, рекомендує МОЗ.

Також планується зміна порядку проведення медогляду дітей під час вступу в навчальні заклади, про які повідомлять пізніше. Загалом попередньо планується приведення складу скринінгів для дітей до науково обгрунтованого рівня та традиційного для цивілізованих країн обсягу і відкриття можливостей проводити огляд сімейним лікарем або педіатром з залученням спеціалістів за умови реальної необхідності.

Також 13 березня скасовується форма № 025-3/о «Медична карта студента». У всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка

Розповісти друзям
  • 10
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.