Черкаська прокуратура рік розслідує справу, по якій вже рік як винесене рішення суду

Кримінал Черкаси Новини Черкаси

Черкаська обласна прокуратура рік розслідує справу, по якій вже рік як винесене рішення суду. За цей час громада втратила десятки мільйонів податків, місто – солідного іноземного інвестора.

Про це пише газета “Черкаський кур’єр” №30 (101), 23 грудня 2015 р.

У №14 нашої газеті “Черкаський кур’єр” було надруковано статтю “Прокуратура для особливих доручень Бродського та1430898722_m-ch.com.ua Ко?”. Мова в цій газеті йшла про договір суперфікацію, укладений між ПрАТ “Експоінвест” і Черкаською міською радою. Підприємство не змогло розпочати будівництво, тому що йому 4 роки не видають містобудівні умови, які повинні були надати, за Законом, протягом 10 днів. Це при тому, що за 4 роки з 2011 року ніхто ніколи не ставив питання про незаконність виділення цих 5 га землі на полігоні. Керівники підприємства порушили традицію: не понесли хабарі, а звернулися до суду.

Усі судові інстанції прийняли рішення на користь підприємства. Але виявилося, що рішення суду ані для колишнього мера Черкас, ані для прокуратури – не Закон.

Читайте також:Прокуратура для особливих доручень Бродського та Ко?

22 серпня 2014 року Соснівський районний суд м. Черкаси виніс постанову у справі № 712/10922/14а, якою зобов’язав виконком Черкаської міськради і Департамент архітектури надати ПрАТ «Експоінвест» містобудівні умови, а також зобов`язав виконком і Департамент організувати розроблення і внесення змін до генерального плану міста Черкаси. На виконання цієї постанови судом видано виконавчі листи, на підставі яких відділом примусового виконання рішень ДВС ГУ юстиції у Черкаській області відкриті виконавчі провадження. Але екс-мер Черкас, просто проігнорував рішення як виконкому міськради, так й суду.

Соснівським РВ УМВС України в Черкаській області за умисне невиконання рішення суду, що набрало сили (перешкоджання його виконанню) відкрито кримінальне провадження № 12014250040005042.

Звернення до Генеральної прокуратури з приводу невиконання рішення суду й досі «розглядється» Черкаською обласною прокуратурою. Саме через зволікання обласного прокурора колишнього міського голову Черкас не притягнуто до відповідальності. А рішення суду й досі не виконано.

«ЧК» намагалась декілька разів привернути увагу прокуратури в Черкаській області на схеми виділення землі з ознаками корупції, на корупційну складову Генплану міста, зокрема, на невиконання колишнім міським головою Черкас Сергієм Одаричем рішення суду щодо надання містобудівних умов під забудову ПрАТ « Експоінвест», і звернулася до прокуратури з запитаннями щодо строків прокурорського реагування на правопорушення.

Прокуратура на публікацію в газеті офіційно не відповіла й досі, якщо не вважати за відповідь пост без підпису на сторінці у Фейсбуці про те, що прокуратура Черкащини вважає, що проти неї ведеться брудна інформаційна компанія. Хоча і в цьому дописі було зазначено: «за фактом невиконання рішення суду від 22.08.2014 про зобов’язання виконавчого комітету та департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради надати ПрАП «Експоінвест» містобудівні умови та обмеження котеджної забудови, розроблення та внесення змін до генерального плану міста
Черкаси зареєстроване кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 (умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню) КК України. Досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню здійснюється СУ УМВС України в Черкаській області. На даний час розслідування кримінального правопорушення триває…»

Пройшов вже рік. Розслідування ще триває. За цей час громада втратила десятки мільйонів податків, підприємство і місто – іноземного інвестора.
У будь-якого здравомислячого платника податків, за рахунок якого утримується прокуратура ті інші слуги народу, виникають резонні запитання:

1. Що намагається розслідувати цілий рік прокуратура по справі, по якій набрало чинності більше року тому рішення суду? У чому полягає суть розслідування після рішення суду. Якими законодавчими актами таке передбачено?
2. Які строки призначені для розслідування прокуратурою справ, по яким прийнято рішення суду «Іменем України», чи є спеціальний Закон по цій окремо взятій справі?
3. Шановні керівники Черкаської ОДА, що ви маєте на увазі, говорячи про залучення інвесторів, якщо ніхто навіть і пальцем не пошерхнув, щоб не дозволити піти з черкаського ринку через відверту корупцію солідного іноземного інвестора, який брався не тільки забудувати частину полігону житлом різної цінової вартості, але й ще прокласти комунікації, збудувати дороги, розбудувати соціальну сферу?
4. Про який інвестиційний клімат у місті і області взагалі може йти мова?!

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.