Черкащина запускає в експлуатацію міні-гідроелектростанції. Чергова Юрпільська у Маньківському районі

Новини Черкаси

На Черкащині продовжують працювати над розвитком малої гідроенергетики.

Вже до кінця лютого Юрпільська ГЕС у Маньківському районі на Черкащині готується пустити перший струм.  Нещодавно там підключили лінію для внутрішніх потреб. До кінця лютого електростанція запрацює на повну потужність.

На Черкащині буде шість електростанцій на Гірському Тікичі

Це вже третя мала електростанція, яка буде введена в дію на річці Гірський Тікич. Ще раніше почали виробляти електроенергію Гордашівська та Кривоколінська гідроелектростанції.

На черзі готується до експлуатації – Воронянська ГЕС у Жашківському районі. Трохи згодом введуть в експлуатацію Буцьку ГЕС у Маньківському районі. Очікується, що Юрпільська ГЕС буде найпотужнішою з усіх трьох діючих – вироблятиме 500 кіловат електроенергії на годину. Гідроелектростанція у Кривих Колінах здатна виробити лише 300 кіловат.

“У Юрполі кращий рельєф, – каже заступник директора корпорації “Гідроресурс-К” Михайло Атаманюк. – Тут висота дамби понад 7 метрів, тоді, як у Кривих Колінах лише три з половиною. А після відновлення ГЕС у Буках вода падатиме з висоти 19 метрів”.

Цього року розпочнуться роботи по відновленню гідроелектростанції в селі Веселий Кут на річці Гірський Тікич. Поки сільська рада через суд намагається встановити право власності на споруду старої колгоспної ГЕС.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.