Черкащина в трійці лідерів за найнижчим рівнем оплати праці

Новини Черкаської області

Днями оприлюднено рейтинг оплати праці в Україні. Черкащина зайняла 2 місце з кінця обійшовши Сумщину. Відповідно 4041 гривень отримує в середньому працюючий на Черкащині і 3988 гривень на Сумщині.

salary_regions

Відповідний рейтинг склав портал rabota .ua  в якому привено середні   заробітні плати по областях України. Аналітики спробували підтвердити або спростувати популярні твердження – наприклад, що в західних регіонах зарплати нижче, або в мільйонниках зарплати більші.

На першому місці за рівнем заробітних плат місто Київ. І, підтверджуючи друге твердження, до п’ятірки лідерів увійшли в більшості своїй міста-мільйонники. Тільки Дніпропетровськ посів шосте місце, пропустивши вперед Закарпатську область. Саме вона допомагає спростувати перше твердження – представники західних областей розташувалися в першій половині рейтингу, і дві з них увійшли до п’ятірки лідерів. З цікавих закономірностей – незважаючи на беззастережне лідерство Києва в середніх заробітних платах, Київська область знаходиться у другій десятці, її результат майже на третину нижче столичних зарплат. З несподіванок – дев’яте місце Донецькій області – вакансій, зі зрозумілих причин, там не дуже багато. Херсонська та Волинська область, незважаючи на різне географічне положення і специфіку, збіглися за середньою заробітною платою буквально до копійки. Черкащина – на передостанньому місці.

Варто зазначити, що зазначену зарплату у 4041 гривні отримують далеко не всі черкащани. Багато хто живе на менші статки.

За І квартал ситуація мала більший контраст і відповідно складно перевірити обєктивність даних дослідження. Так в березні 2015 року згідно з даними Державної служби статистики, на початку 2015 року середня заробітна плата по регіонах України становила 3455 гривень. У Черкаській області – 2742.

І замикає рейтинг Сумщина тут оплата праці навіть не дотягує до 4000 грн. Велика частина сумських вакансій – продажу і торгівля, але заробітні плати невеликі, можливо, через те, що роботодавці скептично оцінюють обсяги ринку Сумської області.

За інформацією видання: Вчасно

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.