Черкащанам доведеться сплачувати більше при користуванні субсидією

Новини Черкаси Субсидії Черкаси

З травня 2017 року знову знизяться соціальні нормативи на послуги ЖКГ. Про це інформує заступник директора департаменту-начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Бінусова Катерина Марківна з посиланням на Постанову  Кабінету Міністрів України №51 від 06.02.2017. В Постанові йдеться  про чергове зниження соціальних нормативів на користування послугами житлово-комунального господарства, а саме на газ, тепло- та електропостачання. Постанова вступає в дію з 1 травня 2017 року.

Фото Департамент соціальної політики Черкаської міської ради.

Як йдеться у документі, перегляд нормативів зумовлений тим, що українські домогосподарства реально споживають менше енергоносіїв, ніж закладено в нормативи. Саме тому їх вирішено було відкоригувати в бік зменшення.

Таким чином, відтепер під час опалювального періоду норма природного газу для опалювання приміщення становитиме 5 кбм на «квадрат» опалювальної площі замість 5,5 кбм.

Норма електроенергії, що використовується для індивідуального опалення приміщень, зменшується з 65 до 51 кВт•г на м2.

Зменшена також соціальна норма на використання теплової енергії для споживачів, що використовують квартирні чи будинкові лічильники тепла – відтепер вона становитиме 0,0431 Гкал на 1 м2 опалювальної площі ( замість діючої нині норми 0,0548 Гкал на м2).

Оскільки всі нововведені нормативи будуть дійсні лише з 1 травня 2017 року, то перерахунок існуючих субсидій проводитися не буде. Натомість за новими нормативами будуть нараховувати субсидії та пільги вже на наступний опалювальний сезон.

За матеріалами спільноти Департамент соціальної політики Черкаської міської ради в мережі Facebook

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.