Черкащанам час заключати угоди з лікарями. Реформа стартує вже з 1 квітня

Медицина Черкаси Новини Черкаси

Безкоштовно отримувати медичні послуги вже з 1 квітня цього року зможуть отримувати ті черкащани, що уклали договір з сімейним лікарем. Це передбачено медичною реформою, яку проголосовано парламентом минулої осені. Про це повідомляє директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник.

У своєму коментарі Олег Стадник зазначив, що першим завданням медичної реформи на 2018 рік стала реформа первинної ланки медичної допомоги. Мова йде про діяльність терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів.

Посадовець наголосив, що впродовж наступних трьох місяців триватиме приписна компанія. У цей період кожна сім’я або кожен член сім’ї окремо повинен укласти угоду із сімейним лікарем. Пацієнт має право обрати для себе будь-якого сімейного лікаря, не залежно від місця реєстрації місця проживання.

За кожну приписану людину сімейний лікар у 2018 році в середньому отримуватиме 370 гривень. Кожен лікар може укласти договір не більш, ніж з 2000 пацієнтів.

Лікар первинної ланки окремо матиме бюджет на аналізи для пацієнтів. Зі свого річного бюджету лікар повинен передбачити власну заробітну плату, а також зарплатню для двох медсестер та керівника відділу.

«Змінювати сімейного лікаря можна, потрібно лише розірвати угоду з попереднім і укласти договір з новим. Гроші, які були надані державою на людину, відповідно, також “переходять” до нового лікаря», — додав Олег Стадник.

Розповісти друзям
  • 34
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.