Через нестачу коштів на професійну освіту міська влада шукає шляхи оптимізації

Новини Черкаси
За дорученням міського голови Черкас була створена робоча група щодо модернізації професійно-технічної освіти за участі фахівців із департаментів бюджетної політики, освіти, а також представників ОДА. Під головування  секретаря міської ради Олександар Радуцького у четвер 9 березня відбулося її перше засідання. Через брак коштів на  фінансування закладів професійної освіти в обласному центрі міркують над оптимізацією.
 
Необхідність обговорення цього питання виникла тому, що цьогоріч держава ще більше передала повноважень на місця стосовно фінансування цього освітнього напрямку. У 2017 році для забезпечення діяльності черкаських ПТУ необхідно 85 мільйонів гривень. Із них лише 15 мільйонів надала держава. Із міського бюджету нам вдалося вже виділити 37 мільйонів. Однак необхідно ще 33 мільйони…
 Такі кошти є суттєвим тягарем для міського бюджету, з яким буде важко впоратися. В ОДА допомогти також не можуть (хоча більшість учнів ПТУ приїхали із різних куточків області), оскільки грошей хоча б на часткову підтримку професійно-технічної освіти у них не передбачено. Тому вже є пропозиція, щоб серед міських ПТУ провести оптимізацію. Зрозуміло, що у разі ухвалення депутатами міськради подібного рішення на сесії, то його реалізація відбудеться не посеред навчального року, а вже із 1 вересня. Відзначу, що із подібною проблематикою вже зіштовхнулися наші колеги із Житомирської та Запорізької областей, де у підсумку все ж було ухвалене рішення щодо оптимізації. А ми на найближчих засідання робочої групи ще будемо ретельно аналізувати ситуацію, щоб знайти оптимальне рішення із цього непростого питання”, – йдеться у повідомленні Олександра Радуцького.
Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.