Через корупцію в прокуратурі люди не вірять в справедливість

Новини Черкаси Новини Черкаської області

МФО “ЭвроОптимісти”, до складу якого входять народні депутати Владислав Голуб, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Вікторія Пташник, Дмитро Добромодов, Олексій Рябчин, Олександр Черненко та інші, звернулося до послів Європейського Союзу, США, Канади, Японії, Австралії та інших країн ЄС щодо ситуації в Генеральній прокуратурі України.

Члени МФО «ЄвроОптимісти», до складу якого входять народні депутати Владислав Голуб, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Вікторія Пташник, Дмитро Добродомов, Олексій Рябчин, Олександр Черненко та інші, звернулося до послів Європейського Союзу, США, Канади, Японії, Австралії та інших країн ЄС щодо ситуації в Генеральній прокуратурі України

– Своїм зверненням ми ставимо за мету привернути увагу до подій в Генеральній прокуратурі України, – коментує народний депутат Владислав Голуб.

– На початку цього року ми намагалися розпочати дискусію про відкритий і прозорий конкурс по призначенню Генерального прокурора України. Але до нас не дослухалися. «Система» не дозволяє не те, що реформувати, навіть, пропонувати зміни в Генпрокуратурі. Зрозуміло, що створити в Україні справжню прокуратуру європейського зразка, при нинішньому рівні корупції і довіри до прокуратури, неможливо. Люди і так не вірять у справедливість, а корупція в прокуратурі тільки підсилює безвихідь, – підкреслив Владислав Голуб.

Місяць тому за пропозицією Президента України Петра Порошенка Генеральний прокурор Віктор Шокін офіційно подав заяву про відставку, але досі займає свою посаду, – йдеться у Зверненні. – Верховна Рада України ще не отримала подання на кандидатуру нового Генерального прокурора України. Ця обставина суттєво впливає на стабільність системи та довіру до Генеральної прокуратури України з боку суспільства. Як відомо, члени МФО «ЄвроОптимісти» разом з адвокатами родин Небесної Сотні підтримали кандидатуру керівника управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергія Горбатюка на посаду Генпрокурора України. Пан Горбатюк є одним із прокурорів, які системно займаються розслідуванням справ Майдану. За цей час він довів свою професійність, сумлінність та чесність під час виконання своїх обов’язків. Натомість пану Горбатюку було запропоновано залишити посаду та очолити Львівську обласну прокуратуру. Єврооптимісти розглядають це як тиск з метою усунення конкурента на посаду Генпрокурора. Крім того, це може призвести до чергового провалу розслідування справ Майдану. Єврооптимісти повідомляють у Зверненні про тиск на низку співробітників Генеральної прокуратури, які займались розслідуваннями корупції в прокуратурі. Мова йде про справу так званих «діамантових прокурорів», по якій нещодавно відбулось судове засідання. За інформацією єврооптимістів, усіх слідчих та прокурорів, які брали участь у розслідуванні цієї справи, було повідомлено про звільнення. «Ми підтримуємо принципи публічного обговорення кандидатів на посаду Генерального прокурора України та закликаємо Президента України, Генерального прокурора України та Голову Верховної Ради України про демонструвати повагу до закону та вимог суспільства», – зазначають єврооптимісти.

“Черкаський кур’єр”  №13 (115), 30 березня 2016 р

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.