“ЧДТУ без Качали!”. У черкаському виші бунт проти ректора

Новини Черкаси

Минулого тижня в Черкаському державному технологічному університеті намагалися вкотре пропихнути на посаду колишню одіозну ректорку ЧДТУ Тамару Качалу. Як відомо, її неодноразово звинувачували у протиправних діях, у зловживанні службовим становищем та в шахрайстві.

Тамара Качала

З Міністерства науки до ЧДТУ був надісланий наказ щодо поновлення на посаді ректора вишу Тамари Качали та припинення повноважень нинішнього керівника університету Олега Григора.

Олег Григор

Нагадаємо, у 2014 році на посаду ректора призначають завідуючу кафедрою менеджменту ЧДТУ Тамару Качалу. А вже у червні 2015 році тодішній міністр освіти Сергій Квіт достроково розірвав з нею контракт, пояснюючи систематичними порушення законодавства з боку ректорки. У 2016 році вона приймає участь у виборах ректора вишу та програє в першому турі. Звісно такі зміни обурили вчену раду та студентство ВНЗ, адже вони обрали свого ректора та університет нарешті почав отримувати без перебільшення корисні реформи.

“Бунт на кораблі”
23 червня 2017 р. рішенням попередньо проведеного засідання Вченої ради було вирішено організувати збори трудового колективу, де першим питанням постало відкликання новопризначеного ректора ЧДТУ Тамари Качали.

Читайте також: Студенти та батьки ЧДТУ захищають викладачку від ректора (документ)

Із 180 осіб представників Вченої ради на збори з’явилися 131. Голосування за пропозицію відкликати Тамару Качалу з посади ректора вирішили провести у таємному режимі.

За відкликання Тамари Качали проголосували 118 осіб, 11 — проти, а  ще 2  бюлетня виявилися зіпсованими.

Читайте також: Ректору ЧДТУ стало погано від перевірки Міністерства освіти України

А вже сьогодні студенти та трудовий колектив мітингом перекрили рух бульваром Шевченка біля першого корпусу Черкаського державного технологічного університету. Учасники мітингу вимагають звільнити Тамару Качалу з посади ректора ЧДТУ. Протестувальники чекатимуть на рішення Міністерва освіти України, яке їх повністю задовольнить.

Варто відзначити, що за подіями вищого навчального закладу почали спостерігати місцеві активісти та обранці Черкаської міської ради. Так, після призначення Тамари Качали на посаду ректора ЧДТУ в соціальних мережах почалися обговорення цієї події. А ось що з цього вийде вже побачимо згодом.

Читайте також: Ректору ЧДТУ за кошти вишу купили авто представницького класу

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.