Бюджетні виклики: що турбує міських голів на Черкащині

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Минулого тижня за участі народного депутата України Владислава Голуба відбулося засідання Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України. На засіданні представники різних міст та об’єднаних громад Черкащини обговорили питання децентралізації та виклики, які нині стоять перед місцевим самоврядуванням. Цьогоріч проект державного бюджету на 2017 рік підготували вчасно, тож фахівці і громадськість можуть обговорити всі проблеми і напрацювати пропозиції.

14720427_961054050666621_4990376861789840231_n

За словами головуючого на засіданні секретаря Черкаської міської ради Олександра Радуцького, держбюджет на наступний рік має має низку ризиків для місцевих бюджетів.
З-поміж основних – це і зменшення бюджету розвитку, й зміни у спрямуванні освітньої та медичної субвенцій, вилучення з державних програм соціального захисту соціальних пільг і компенсаційних виплат, зокрема, з перевезення пільговиків. Покриття цих та інших видатків планують передати на місцевий рівень. Далеко не всі міста готові взяти цей тягар на себе.
– Наприклад, в охороні здоров’я планується така новація, як оплата комунальних послуг та енергоносіїв за рахунок місцевих бюджетів, тобто субвенція вже на ці цілі спрямовуватись не буде, – повідомив Роман Жовнір, заступник директора департаменту фінансової політики Черкаського МВК.
Міський голова Шполи Сергій Кравченко вважає, що чим більше держава буде навантажувати місцеві бюджети, тим менше коштів на місцях зможуть виділяти на розвиток інфраструктури для покращення життя громадян.
– Це найболючіше питання для міського голови, оскільки люди обирають його з надією на покращення. А не з надією, що більше коштів потрібно буде віддавати державі чи на якісь співфінансування. Сьогодні я надав свої пропозиції народному депутату Владиславу Голубу, сподіваюся, що їх врахують. Вони стосуються питання пільгових перевезень, дошкільної освіти, законопроекту щодо передачі повноважень на розпорядження землями тощо, – зазначив Сергій Кравченко.
Владислав Голуб пообіцяв вивчити пропозиції міських голів Черкащини і сприяти їх впровадженню. Щодо статусу міст, він зазначив: «питання повернення статусу містам повинно бути врегульоване, інакше про розвиток важко тут говорити. У мене на окрузі обидва міста – Золотоноша і Канів – мають статус міст обласного підпорядкування, але дивлячись на ситуацію, яка склалася в усій Черкаській області, то питання потрібно вирішити».
Міські голови також дорікнули уряду, що в раніше оприлюдненому проекті Державного бюджету на 2017 рік не було відразу закладено мінімальну зарплату у розмірі 3200 грн. Вони побоюються, що бюджети розвитку міст зменшаться, адже кошти підуть на забезпечення зарплат бюджетникам – медикам, освітянам, працівникам культури. Таку точку зору висловив секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький.
Народний депутат України Владислав Голуб звернув увагу на оборотну сторону підвищення мінімальної зарплати для місцевих бюджетів.
– Таке підвищення має плюс, адже в місцевих бюджетах залишається 60 % податку з доходів фізичних осіб, а це в основному – зарплата. Таким чином, надходження до місцевих бюджетів автоматично мають зрости», – пояснив Владислав Голуб.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 2 листопада 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.