Будівництво з перешкодами, або чому саботують зведення критого басейну в Золотоноші

Новини Черкаської області

Півтора року тому у Золотоноші почали будівництво критого басейну гімназії ім. С.Д. Скляренка. Відтоді жителі з нетерпінням чекають, коли ж, врешті решт, об’єкт стане доступним для занять плаванням і оздоровчими процедурами весь рік, незалежно від погоди. Попри те, що більша частина будівельних робіт вже виконана, нині забудовник не має змоги продовжити будівництво. А це, в свою чергу, загрожує руйнуванню напівзведеної споруди. Чому «зависло» будівництво, розбиралися із підрядником та замовником робіт – відділом освіти Золотоніської міської ради.

Обидві сторони – замовник та підрядник ТОВ «Будівельна компанія «СЕМАТ» ще 26 вересня 2016 рокуКритий басейн Золотоноша уклали договір, предметом якого є «будівництво критого басейну гімназії ім. С.Д. Скляренка по вул. Черкаській, 54 в м. Золотоноша Черкаської області». ТОВ «БК «СЕМАТ» перемогло в конкурсних торгах, адже мало належним чином підготовлену документацію та найнижчу ціну, тож приступило до роботи. Однак наштовхнулось на повне нерозуміння і відвертий саботаж з боку замовника – представника Золотоніської міської влади.

Як розповіла представник підрядника, на той час директор ТОВ «БК «СЕМАТ» Людмила Мельник, приступаючи до робіт, забудовником згідно законодавства були заявлені недоліки та упущення, які мали б бути виправлені, а саме: розбіжність між технічним завданням тендерної закупівлі та локальним кошторисом, який пройшов експертизу; локальний кошторис був складений з відхиленням від проекту будівництва, не відповідав проекту.

Поки тривали перемовини із замовником, з січня по травень 2017 року, ТОВ «БК «СЕМАТ» проводило роботи власним коштом, зберігало матеріали, тобто здійснювало додаткові непередбачувані витрати. Втім у грудні, через небажання замовника належним чином узаконити документацію й врахувати в ній всі недоліки і уточнення, підрядник змушений був припинити роботи.

«Ми пишемо замовнику, що змінилися види робіт, потрібно узаконити, надайте дозвіл. Представник ПП «Динамічний інвестиційний проект» нам надає дозвіл про те, що так, проводьте роботи, все внесемо в коригування. Виїжджаємо на об’єкт, бачимо, що посеред поля забудови знаходиться пожежний резервуар, який ніде не задокументований. Нам дали дозвіл на його демонтаж, але ж він також має бути включений в проект. Саме ж коригування ми отримали в травні 2017 року, в яке фактично так і не внесли всі ті уточнення, що були виявлені ще з часу підписання договору – з вересня 2016 року»,– розповіла представник фірми підрядника.

Вже понад два місяці, зазначає Людмила Мельник, нічого не будується, хоча для того, щоб продовжити роботи є всі матеріали і робітники. «Ми несемо видатки і дуже великі, які у нас були незаплановані. А на басейні нині зроблено 80% роботи»,– запевняє забудовник.

Як каже підрядник, проект декілька разів переробляли, втім чомусь із порушеннями, а за такими документами працювати неможливо, такий проект будівельна фірма відмовилась підписувати. Тож факт залишається фактом – сьогодні підряднику немає з чим працювати – й досі відсутнє проектне рішення і локальний кошторис роботи.

У самій же структурі – відділі освіти Золотоніської міської ради – її очільниця Ольга Строкань відзвітувала: «Зараз виконання робіт припинено. Ми подали на експертизу з подальшим коригуванням проекту і потім роботи будуть відновлені. Велика частина робіт виконана. Побудовано додаткові приміщення басейну,чаша басейну готова, покриття готове, залишились певні внутрішні роботи,треба встановити вітражі»,– прокоментувала чиновниця.

Про призупинення робіт по об’єкту ТОВ «БК «СЕМАТ» також повідомило відділ освіти та міського голову Войцехівського В.О. офіційним листом: «Станом на 29 січня 2018 року питання, які ми ставили в листах- зверненнях (листопад-грудень 2017, січень 2018 року) є невирішеними. Комісія щодо охорони об’єкту та передачі ТМЦ не створена. Рішення від авторського нагляду відсутні».

Ось таке півторарічне випробування терпіння влаштував замовник будівельній компанії, яка протягом всього часу вела листування із відділом освіти, міським головою Золотоноші Войцехівським, неодноразово повідомляла про проблеми, але марно. Їх старання ніяким чином не переконало відділ освіти затвердити, врешті решт, відкориговану проектно-кошторисну документацію.

Очевидно, у затягуванні процедури і «виживанні» з об’єкту добросовісного забудовника є чиясь зацікавленість. Інакше навіщо «вставляти палки в колеса» фірмі, яка представила найнижчу ціну за об’єкт, за свої кошти виконувала роботи, та ще й понесла додаткові витрати за час «чекання», коли ж врешті «народиться» проект.

Сам же новозведений басейн міг стати першою ластівкою успішного завершення будівництва в «одурманеному» обіцянками місті, де все «вічно будується і реконструюється», але, на жаль, поки-що безрезультатно.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 07.03.2018

Розповісти друзям
  • 17
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.