Богдану Волику встановили один із кращих протезів ока

Новини Черкаси

Рятівникові двох дівчаток Богдану Волику встановили один із кращих протезів ока. Із маленьким жителем Черкас працював латвійський фахівець Валдис Вальтерс, ідеться в сюжеті ТСН.

Нагадаємо, що Богдан Волик став відомим після того, як врятував двох дівчаток. Вони провалились під кригу на Дніпрі. Після такого вчинку з’ясувалося, що допомоги протеза ока, потребує і сам герой-рятівник. Два місяці тому йому встановили тимчасовий, а сьогодні – постійний з надміцного скла. Його вартість оплатили благодійники.

На фото: Богдан Волик

Протез виготовили надзвичайно міцного та гладенького кріолітового скла під розміри та колір здорового ока українського хлопчика. “Це найкраща технологія в світі, яка є для протезів ока. Максимально пристосована до живої тканини, дуже тверда, добре зволожується. Це важливо, бо в нас око завжди мокре. Інші матеріали бувають сухими, які потрібно штучно зволожувати сльозами чи гелями, а тут не треба ніякого зайвого догляду”, – пояснив Вальтерс. 

Радіє від вирішення проблеми не лише Богдан, а й його бабуся. “Найголовніше, що такий, як усі – не відрізняється нічим. Значить, щось у нас в житті вже змінилося, і ця ноша вже відстала від мене. Знаєте, як ото рюкзак носиш за плечима, так і я носила цю Богданову проблему”, – зізнається вона. Тепер у планах родини – повернутися до навчання в школі, бо досі хлопчик опановував науку вдома через глузування однолітків. Зі зміненою зовнішністю Богдан став упевненішим, а однолітки тепер його не дражнять, навпаки – шукають його дружби. Після того, як про геройський учинок Богдана розповіли в пресі, його соціальну сторінку в інтернеті засипали пропозиціями про дружбу. Усміхаючись, Богдан повертається додому і дякує всім, хто допоміг йому стати щасливим.

Як повідомлялося, в грудні минулого року школяр урятував двох дівчат, що провалилися під кригу на озері. Після того хлопця запросив до себе прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який подякував за мужність і винагородив рятівника пам’ятним подарунком. А невдовзі Богданові встановили тимчасовий протез ока, на який у родини не було коштів.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.