Біда людська – чужа для Золотоніської міської влади

Золотоноша Новини Черкаської області

Поки золотоніські міські владці «мудрують», як у борг у фірми-фігуранта кримінальних справ замовити ремонт головної вулиці, жителям іншої – загрожує небезпека.

Жителі Золотоноші, що мешкають по вулиці Горького, змушені щодня наражати себе та родини на небезпеку через байдужість міської влади. Поміж їх будинками пролягає дорога, яку міська влада зробила об’їзною для великовагового та великогабаритного транспорту. За словами золотонісців, три роки тому цю вулицю обіцяли відремонтувати, та запровадити на ній односторонній рух. Натомість зробили двосторонній рух, та ще й дозволили їздити  великотонажним фурам, які подекуди не можуть розминутися і  руйнують паркани приватних домоволодінь. Про це жителі вулиці намагалися нагадати міській владі у п’ятницю, 4 травня, під час громадських слухань, але їх не захотіли слухати, бо не для того, виявляється, збирали громадськість.

Люди у розпачі, кажуть, що двічі приходили до міського голови пана Войцехівського, але ні підтримки ні допомоги не отримали. Дорога має усього шість метрів ширини, а по ній гасають, порушуючи дозволену швидкість, фури. Вночі, запевняють, неможливо заснути, а вдень – спокійно пройти  до будинку, тільки й остерігайся, щоб водій раптом не заснув і не заїхав у двір чи не протаранив будинок.

«Я щодня зустрічаю свою дитину зі школи і проводжу додому, бо йти страшно. Міська влада у 2015 році обіцяла, що на нашій і на паралельній вулиці Богуна та  по провулку Грибоєдова започаткують односторонній рух. Про це писали в газетах, у інтернет-виданні, але людей обдурили. У нас діти кожен день ходять майже попід колесами, пішохідної доріжки немає»,-  обурюється жителька вулиці, мама двох дітей Лариса Ластівка.

Жінка показує копії матеріалів видань, де сповіщали про заплановані наміри стосовно цієї вулиці, витяги із законодавства про численні порушення прав людини, загрози життю і здоров’ю, порушення Державних будівельних норм, тощо.

Ситуація критична ще й тим, що по цій вулиці пролягають два водогони з азбестових труб із сусіднього села і газова труба.

«Труби водогону будувалися ще в 70-х роках, тому ми боїмося, що багатотонні машини призведуть до пориву труб, як це сталося з каналізаційними в центрі міста»,- розповідає пенсіонер Володимир Ткаченко. У нього по цій вулиці проживають родичі, тому він добре знає цю проблему.

Зі своєю бідою жителі прийшли на громадські слухання, які влаштували з приводу продовження ремонту по вулиці Шевченка. Людей не вислухали, а вже надворі під стінами Будинку культури вони розповіли про свою біду журналістам.

Щоб хоч якось продовжити ремонт багатостраждальної вулиці Шевченка, міська влада вирішила заручитись підписами довірливої та залежної від влади громадськості. Наприкінці робочого тижня міська влада скликала працівників бюджетних сфер, буцімто, на обговорення. Бюджетники мовчки послухали і, мабуть, щоб спокійно піти додому, поставили підписи під додатком до протоколу громадських слухань. Цьому свідками стали й прості громадяни, що дізнались про такі «збори громадськості».

«Зал був повен бюджетниками, хтось прийшов, бо боїться за роботу, інший – за бізнес», – пояснює таку мовчазну слухняність люду пенсіонер Володимир Ткаченко.

Що, власне, «вирішила» ггромада, розповів у своєму виступі пан Войцехівський: «Від всіх, хто тут зібрався, вирішено направити на розгляд сесії Золотоніської міської ради протокол наших громадських обговорень та список реєстрації присутніх про звернення до підрядника ТОВ «Ресурстехнобуд» з проханням продовжити виконання ремонтних робіт вулиці Шевченка у борг, із  зобов’язанням розрахуватися після завершення всіх робіт і проведення всіх експертиз всіма відповідними організаціями. Вважається, що дане питання проголосовано одноголосно».

Нагадаємо, ТОВ «Ресурстехнобуд» є фігурантом декількох кримінальних справ щодо розкрадання бюджетних коштів.

Тож, поки одну вулицю хочуть ремонтувати у борг через порив колектору, на іншій – через недолугі рішення Золотоніської міської влади може статися подібна аварійна ситуація. Цьому зарадити намагається свідома громадськість. Днями колективне звернення про безлад на вулиці Горького золотонісці направили народному депутату від Золотоніщини Владиславу Голубу. Кажуть, звертатимуться за підтримкою до всіх інстанцій і не дозволять вкотре себе ошукати.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 10.05.2018

Розповісти друзям
  • 31
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.