Повітря в місті Черкаси забруднено аміаком та формальдегідом – Постригань

Новини Черкаси

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, на цей час у повітрі міста контролюються 4 основних та 14 специфічних забруднюючих речовин, включаючи важкі метали та бенз/а/пірен. Відбір проб повітря проводиться чотири рази на добу. Впродовж І півріччя 2017 року лабораторія проаналізувала 9075 проб повітря.

За даними спостережень, атмосфера у м. Черкаси була забруднена аміаком та формальдегідом. Середні концентрації по формальдегіду перевищували середньодобову ГДК у 1,67 рази. По аміаку були на рівні ГДК. Вміст діоксиду азоту не перевищував ГДК (0,75ГДК). Середні концентрації по вмісту важких металів були значно нижчі за відповідні ГДК.

Найбільш забрудненими продовжують залишатися центр міста та Дніпровський мікрорайон.

Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) склав 5,4, що вважається підвищеним рівнем забруднення. В порівнянні з І півріччям 2016 року ІЗА збільшився у 1,1 рази за рахунок зростання середньої концентрації по пилу.

Літня пора року – це чудова пора для проведення вільного часу на свіжому повітря. У містах переповнених транспортом, кращим місцем для прогулянок являються парки та сквери. ХОЧЕМО ПОРЕКОМЕНДУВАТИ МОЛОДИМ МАМАМ З МАЛИМИ ДІТКАМИ не вибирати для прогулянок тротуари вулиць, по яких рухається велика кількість транспорту.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.