Аптечний бізнес дружини мера або Кому переплачують золотонісці за ліки

Новини Черкаси Новини Черкаської області

У Золотоноші  майже половина аптек  належить  дружині мера  Віталія Войцехівського. Аптечний бізнес Войцехівських – мережа «Даміан». Відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з сайту Мінюсту України підтверджується, що засновником ТОВ «Даміан» є дружина міського голови Войцехівська Л. Г. В результаті протекції Войцехівського капіталізація бізнесу його дружини значно  підвищилася, за що розплачуються зі своїх жебрацьких пенсій і зарплат люди, яким не пощастило захворіти в місті, де доводиться переплачувати за ліки дружині мера. Подейкують, що під контролем дружини мера знаходяться аптеки не тільки  «Даміану», але сьогодні мова піде про  цю мережу.

3155

«МОНОПОЛІЯ У ЗАКОНІ»
Під «Даміан» у Золотоноші, зрозуміло, надані усі «рибні місця».  Найвигідніші покупці для аптек –  пацієнти стаціонарів, а також великих лікарень. У таких клієнтів немає часу і можливості шукати ліки дешевше, а тому прибутковість тутешніх аптекарів – максимальна. Тому  найвигідніше розмістити  аптечні пункти на території лікувальних установ. Тільки на території  Центральної районної лікарні –  три аптечні пункти дружини мера.

Золотоніська центральна районна лікарня уклала три договори оренди з ТОВ “Даміан” для облаштування аптечних пунктів з продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення. Це  аптечний пункт площею 21 кв.м. на першому поверсі дитячої лікарні за адресою: м.Золотоноша, вул..Баха, 32 б.  Під час нашого  візиту пункт тимчасово не працював. Аптечний пункт площею 18 кв.м. на другому поверсі поліклінічного відділення ЦРЛ за адресою: м.Золотоноша, вул. Лікарняна. І аптечний пункт площею 19 кв.м. на першому поверсі головного корпусу ЦРЛ . Цей пункт розміщений на запасному евакуаційному виході головного корпусу лікарні.   Хтось вказав на це порушення і, виконуючи припис Золотоніського РВ МНС України, дозвіл на продовження оренди ТОВ “Даміан”  ЦРЛ не надала. Але це для простих смертних – перешкода. Незважаючи на те, що строк договору сплив, подачу електроенергії припинили, аптечний пункт продовжує працювати при світлі ліхтарів. І не збирається звільняти площу. І що з того, що це  евакуаційний вихід лікарні! Це, перш за все, прибутки на рахунки родини мера!

НАВАР НА ЦІНАХ
Як зазначають місцеві мешканці, ціни на ліки в  аптеках «Даміану» є найдорожчими в місті. Цінники на більшості медпрепаратах  часто відсутні, а у касових чеках, які, буває, лише на вимогу видають продавці, вказано не назву лікарського засобу, а групу (знеболюючі, бронхолітичні, тощо).  Через це покупцям  неможливо  звірити ціну на упаковці з ціною в чеку, що є грубим порушенням Закону України «Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

 А якщо врахувати, що в аптеках при лікарні можна виставляти ліки с нерегульованою націнкою і за рахунок  «прохідності» відвідувачів збільшувати оборот продажів, то гроші можна заробити пристойні.

Давайте приблизно прикинемо, як формується прибуток в аптечному бізнесі. Від виробника ліки додають в ціні при транспортуванні, на митному зборі (якщо імпортні), на оптовому складі, знову на транспортуванні по регіонах, знову склад, потім  – по аптекам. А там оренда приміщення, податки і т.п.

Не знаємо, яка гранично допустима накрутка при продажу в роздріб лікарських засобів в ТОВ «Даміан». Припустимо 25 відсотків. Не таємниця, що, особливо в період ажіотажного попиту на ліки, аптеки починають накручувати набагато більше, в тому числі і за рахунок пошуку більш «дорогих» постачальників. Та й самі постачальники різним аптекам можуть відпускати ліки за різними цінами – все залежить від обсягів, надійності мережі, зв’язків тощо.

Ось уявіть 25 відсотків. Якщо ліки коштували у оптовиків вчора 200 гривень, а сьогодні 300 гривень, то аптека отримала за них під час продажу вчора 50 гривень, а сьогодні – на 50 відсотків більше.

Скажіть, якби господар аптек, шкодуючи хворих людей, розпорядився б знизити націнку, скажімо, до 16618 відсотків, він отримав би свої 50 гривень? Отримав би! І ми отримали б ліки не за таку дорогу ціну. Однак, коли в комунальній аптеці і в аптеці дружини мера ліки одного і того ж найменування і навіть тієї ж партії різняться в ціні майже на третину, як таке називається?

Наприклад,  на початку цього тижня у Золотоноші в аптеці «Ваше здоров’я» – Фітоліт капсули 60 шт. продавали за ціною – 71.10 грн. , Фаніган 10таб. – 16,79 грн, а у аптеках «Даміан» (дружини мера  міста)   Фітоліт капсули 60шт. – 91,50 грн. (у Києві – в середньому 80 грн), Фаніган 10 таб. – 18,20 грн.  Власне, по більшості інших позицій ситуація з цінами аналогічна.

ОРЕНДНА ПЛАТА: УСІМ ПРОЩАЄМО?

Офіційна орендна плата – тема, яка вимагає окремого розслідування. Ось тільки декілька штрихів до неї. В свій час Золотоніська ЦРЛ надала ТОВ “Даміан” площі для відкриття аптечних пунктів в с. Піщана, с.Коробівка, с.Гельмязів. Через деякий час договори суборенди було розірвано з ініціативи ТОВ “Даміан” і аптечний пункт залишився працювати тільки в с. Гельмязів.  Проте через деякий час перевірка виявила, що аптечні пункти в с. Піщана та с.Коробівка  працюють без будь-якого дозволу. А в с. Благодатне (Чапаєвка) аптечний пункт ТОВ «Даміан» працює, не сплачуючи жодних асигнувань до державної казни. Тобто і орендна плата не сплачується! А чистий  прибуток йде в карман родини мера.
Додатковою угодою до договору про розміщення аптеки на 2 поверсі ЦРЛ було обумовлено, що ТОВ «Даміан» сплачуватиме ЦРЛ благодійні внески в сумі 24 тис. гривень.  Упродовж дії договору кошти від ТОВ «Даміан» до Золотоніської ЦРЛ  так і не надійшли.

«ВІДКРИЄТЕ ПЕЛЬКУ – НАШЛЕМО ПЕРЕВІРКИ»
З приводу аптечного бізнесу  родини мера Золотоноші і раніше зчинялися скандали. Минулого року  на рівні  депутатів райради постало питання про те, чому приміщення золотоніських аптек, які підпорядковані районній раді і районній центральній лікарні, здані в оренду приватним підприємцям, зокрема під сімейний аптечний бізнес мера міста Віталія Войцехівського?
Стверджувалось, що мережа мерських аптек під назвою «Даміан» сплачує в казну райради зовсім мізерні кошти! Та коли один з депутатів ради, як голова комісії, підняв ці питання на сесії районної ради, одразу почався шалений тиск на нього і працюючих разом із ним людей. Дійшло навіть до погроз фізичною розправою, повідомляє ресурс h.ua/story у статті «Ціна ліків для народу або щеплення від свавілля».
У статті зазначається, що аптека за № 30 тієї самої районної лікарні, що відносилась до майна комунальної власності обласної ради, була зразковою і відомою на весь Золотоніський район. Вона мала ліцензії на виготовлення власних ліків. Це було зручно, особливо для стареньких містян, що з’їжджались звідусіль, маючи можливість замовляти той чи інший лікарський засіб. Наразі ліцензія відібрана, ліки вже не виготовляють, що спричинило незадоволення та обурення громади! До того ж з’ясувалось, що приміщення аптеки приватизовано і юридично оформлено на довірену особу міського голови!
До прокуратури був  надісланий депутатський запит щодо законності цих дій та відповідне депутатське звернення до голови районної ради. Але  згодом на заявника почався адміністративний тиск. Підприємець певен, що саме за вказівками міського голови почалось тотальне перешкоджання йому та іншим орендарям у діяльності: затримання дозвільних документів, з різних причин непланові перевірки усіляких контролюючих інстанцій. Більш детально про це на  h.ua/story.

ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ І ОБЛАСНА ВЛАДА: НІЧОГО НЕ БАЧИМО, НІЧОГО НЕ ЧУЄМО
В результаті протекції Войцехівського його дружина контролює основну частину аптечного ринку Золотоноші. Саме рішення мера і його вплив радикально підвищили капіталізацію бізнесу його дружини, за яку розплачуються зі своїх жебрацьких пенсій і зарплат люди, яким не пощастило захворіти в місті, де доводиться переплачувати за ліки дружині мера.
У жодній європейській країні неможливо навіть собі уявити, щоб дружина мера займалася бізнесом і намагалася бути  монополістом в тому місті, де керує її чоловік. Скільки б Войцехівський не викручувався з цієї ситуації, факти – вперта річ.
Дивно інше – чому, добре знаючи реальну ситуацію в Золотоноші, обласна влада, правоохоронні органи не роблять нічого, щоб її змінити. Чи на Черкащині курс на боротьбу з корупцією розглядають виключно як злободенний піар-проект, а не як реальну політичну стратегію.
Корупція в Золотоноші перестала бути проблемою, а стала системою. Нею пронизані всі рівні влади. Очевидно, що один зі згубних прикладів для золотоніських чиновників – Войцехівський і його дружина.

“Черкаський кур’єр” від 20 липня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.