20 тисяч бюджетників Черкас в січні отримають меншу заробітну плату

Новини Черкаси

У січні 2016 року близько 20 тис. осіб бюджетників Черкас  отримають зарплату, меншу, ніж у грудні 2015-го. Це спричинено відсутністю ухваленого бюджету на 2016 рік, який на вчорашньому засіданні  сесії не змогли схвалити депутати міської ради. Так  бюджетникам у січні має бути нараховано середню зарплату за 2015 рік, а вона – менша, ніж груднева, так як в вересні відбувалося підвищення посадових окладів.

a8e5e01b85ade5a142cebbb5aa7608ce

На цьому наголосила під час виступу на сесії директор департаменту фінансової політики міськради Наталія Джуган.

Представники ВО «Черкащани», Партії вільних демократів і «УКРОПу» майже в повному складі не прийшли на сесію – були присутні лише їхні представники у лічильній комісії. Як пояснив «Прочерку» один із них – депутат від Партії вільних демократів Володимир Гриценко, його однопартійці проти того, щоб «писати бюджет на коліні». За його словами, цей документ потрібно ретельно відпрацювати, розглянути в комісіях, як цього вимагає регламент, а вже потім виносити на розгляд сесії.

Крім того, новий Державний бюджет прийнято на новій податковій базі, тому й міський бюджет має базуватися на новому Податковому кодексі, який от-от має бути підписаний Президентом України.

З огляду на все це більшість опозиційно налаштованих депутатів вирішили не приходити на сесію. Утім, частина представників різних фракцій захворіла, а частина відбула на відпочинок у зв’язку з Новим роком.

Депутати від «Самопомочі» прийшли на сесію, але заявили, що голосувати за бюджет не будуть. Фракція «Свободи» вагалася. За прийняття бюджету виступили БПП, «Батьківщина» і Радикальна партія Олега Ляшка.

– Якщо бюджет на буде прийнято, бюджетники отримають значно менші зарплати. Наприклад, медики – приблизно на 350 гривень. Уполовину меншу зарплату отримають учителі, – сказав у коментарі «Прочерку» депутат Олександр Радуцький. Цю думку він згодом повторив із трибуни сесії. – Крім того, є роботи, які ведуться на дорогах Черкас, наприклад, на вулиці Молоткова. Нам дуже хочеться, щоб вони не зупинялися, адже гривня з кожним днем стає дешевшою. Тому потрібний бюджет.

Проте уже на стадії затвердження порядку денного почалися проблеми: фракція «Самопомочі» не проголосувала за порядок денний із пунктом про бюджет.

– «Самопоміч» вирішила підтримати порядок денний «у цілому», якщо з нього буде виключено питання про бюджет на 2016 рік, – сказав депутат Олексій Романов.

Він пояснив, що, по-перше, проект не розглянуто в комісіях, а по-друге, його, хоч і розроблено на старій податковій базі, проте окремі пункти вибірково сформовано на базі «нового можливого Податкового кодексу». Це ставить під сумнів достовірність дохідної частини бюджету. По-третє, виявлено неоднаковий підхід до видатків різними галузями міста – якісь фінансуються повністю, якісь – ні. Нарешті, повторено помилку бюджетів попередніх років – у бюджетних програмах не зазначено напрямків використання бюджетних коштів. Бюджет сформовано нашвидкоруч, він не є прозорим і публічно не обговорювався.

Депутат Олександр Радуцький і директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган переконували, що зараз потрібно забезпечити зарплатами бюджетників, а сам бюджет можна буде вдосконалити у січні. Проте переконали вони тільки «Свободу». Позиція «Самопомочі» залишилася непохитною. Максимум на що пішла ця фракція – включити пункт про бюджет у порядок денний. Але голосувати за сам бюджет депутати з цієї фракції відмовилися категорично.

– Що ж до бюджетників, то вони отримають зарплату в повному обсязі, – висловив переконання Олексій Романов. – Ми консультувалися з фахівцями.

За матеріалом видання Прочерк

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.