Діти з Черкас відвідали козацьку столицю України

Новини Черкаси

Шляхами славетних козаків-«холодноярців» мали змогу помандрувати діти з Черкас, для багатьох з яких поїздка до Чигирина стала першою. Козацька столиця України, Суботів, Холодним Яр, історичні пам’ятки епохи Богдана Хмельницького – все це діти мали змогу побачити на власні очі.

Познайомити дітей з історією рідного краю вирішила відомий черкаський еколог, кандидат в депутати від «Блоку Петра Порошенка» Солідарність» Людмила Ткаченко.

На глибоке переконання пані Людмили, перед тим як відкривати для себе багато інших світів, діти мають побачити всі історичні та природні пам’ятки Черкащини. Почати вирішили саме з Чигиринщини. І це природньо, адже саме там кувався вільний дух українського народу.

– Метою даної екскурсії є ознайомлення дітей з історико-культурною спадщиною і природним4(3) багатством Черкащини, хочеться викликати у них потяг до вивчення історії краю, щоб вони відчули єднання з природою, пройнялися духом козацтва і величчю предків, побачили в собі продовження цієї історії, – розповіла Людмила Ткаченко, яка, до речі, є кандидатом в депутати Черкаської міськради від «Блоку Петра Порошенка» Солідарність». Загалом під час екскурсії діти мали змогу побачити Іллінську церкву – усипальницю роду Хмельницьких, де і був похований гетьман, Замкову гору або Богданову з парком в м. Чигирин, де в часи гетьманування Хмельницького була резиденція і місто набуло статусу столиці України, Бастіон Дорошенка – реконструкцію частини Чигиринської фортеці XVІІ ст., тисячолітній дуб-велетень Максима Залізняка, один із най старіших в Європі, під яким збиралися гайдамаки і давали клятву, не шкодуючи життя, боротися з панським свавіллям, релігійним гнобленням, вірою і правдою захищати неньку Україну. Було цікаво дітям відвідати в с. Суботів «Три криниці» – три колодязі у долині річки Суби, що стоять впритул один до одного. Кажуть, що кожен, хто перший раз відвідав пам’ятку, повинен попити з криниці або вмитися тією водою. Дівчатам вона дає вроду, а хлопцям – силу, щоб захищати свою Батьківщину. Ще одну сторінку історії перегортає Свято-Троїцький Мотронинський монастир, де збереглися старовинні вали і печери, а Великий дзвін якого багато років закликав гайдамаків до боротьби з гнобителями.

«У наш час – коментує пані Юлія, мама однієї з дівчаток, – важко зацікавити дітей чимось крім комп’ютерів та Інтернету, але, коли ми вже поверталися додому, по гомону в автобусі було зрозуміло, що у діток залишилися незабутні враження від екскурсії».

– Мені дуже сподобалося. Я приїхала додому і відразу почала шукати місця на Черкащині, де я б ще хотіла побувати, – сказала 13-річна Ліза.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.