Очистити сумління мають особи, що звикли відмивати мільйони

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Боротьба за очистку річок Золотоношка і Суха Згар триває. Вірніше очистка йде. Проте ті, хто зазвичай відмивав на цьому гроші на власні рахунки, а зараз опинився не при «справах», дуже хочуть таки цей фінансовий потік переспрямувати з очистки річок у власні гаманці. Як корупціонеру пережити: такі гроші і повз проходять! Знайшовся такий собі Голуб – молодий народний депутат, і не хоче грати за злочинними правилами: вибив 5 млн. грн. на очистку річок Золотоношка і Суха Згар і на очистку їх і спрямував. Ті, хто на цьому заробляв багато років, відразу ж кинули кістку своїм кишеньковим «експертам» і скомандували «ату» паскудити проекти народного обранця, зробити все, але не дозволити, щоб усі гроші пішли на реальну очистку річок. Але, як там кажуть, собака гавкає, а караван йде. Тим, хто заважає зараз врешті решт відвернути від людей екологічне лихо, хочеться порадити – ОЧИСТИТИ СУМЛІНННЯ.

12540181_1059465530771678_1906257708_n

Як раніше повідомляла «ЧК», народний депутат Владислав Голуб взяв під особистий контроль ліквідацію екологічної катастрофи на річках Суха Згар і Золотоношка. За його сприяння із держбюджету виділено кошти на очистку річок. Перший транш – 5 мільйонів грн. надійшов минулого року. І відразу ж після тендеру (який зацікавлені особи намагалися зірвати) розпочались роботи з очистки річок. Про те, що екологічний стан річок Золотоношка та Суха Згар давно набув масштабу загальноукраїнської екологічної катастрофи, нагадувати зайве. Ці річки, концентрація забруднюючих речовин в яких у 130 разів перевищує норми, впадають в Дніпро, воду з якого вживають 80% населення України. А для людей, що проживають в селах Хвильово-Сорочин, Чапаєвка, Чехівка та в двох десятках садівничоогородніх кооперативів – це страшна біда, яка калічить їхнє здоров’я. І на цій біді десять років нечисті на руку владці відмивали кошти. І наразі, коли з’явилася надія очистити річки, заради власної користі вони намагаються цьому перешкодити. Кишенькові експерти і діячі відразу ж заволали, що чистити річки потрібно після запуску усіх черг очисних споруд. Але ж очисні можуть реконструюватися ще роками, а що людям робити?! До того ж, шановні псевдоексперти, річки, вони, чистяться не тільки для того, щоб після очисних до них йшла очищена вода, але річки повинні мати ще й самопливи і свої природні уклони очищені. Не тужтеся, панове корупціонери, цього разу – цей фінансовий потік таки увіллється в очищення річок, а не у ваші кишені. Зупинити роботи і розікрасти гроші люди не дозволять!

12 січня роботи проводилися на річці Суха Згар біля дачного селища поряд із селом Чапаєвка. До нашого кореспондента, який виїздив на місце робіт, підходило чимало місцевих. Люди просили подякувати, що нарешті їхній біді намагаються зарадити. І до їх проблеми віднеслись по людяному.

12511609_1059465210771710_453548532_n

– Роботи на річці йдуть кожного дня і якісно, – ділиться враженнями дачник Михайло Шевченко.

– Механізми працюють на повну потужність без вихідних. Видно, що роботи ведуться не для «галочки», а на совість. Раніше біля дач трішки далі дохла риба плавала шаром в півтора метри. А бачили б ви 20 років тому скільки тут було риби! А зараз ця річка замість джерела води перетворилася у загрозу для усього живого. І у самій ній вже нема нічого живого. Ми молимося на тих, хто допомагає зараз вирішити цю проблему. А тим, хто знову хоче вкрасти гроші і заважає проведенню робіт вже потрібно сказати: досить знущатися над нами! Мало ви з цих очисток нагреблися у позаминулі роки?! Ми бачимо, як хлопці працюють, і якщо потрібно піднімемось усією громадою на їхній захист.

12511768_1059465030771728_356500262_n

Людмила Ткаченко, еколог, голова асоціації «Екосвіт»:

– Питання щодо відсутності в області жодної Програми щодо збереження річок Черкащини, особисто мною піднімаються вже не менше п’яти років. Кожну нагоду щодо поліпшення екологічного стану річок розцінюю, як шанс зберегти їх на географічній мапі України. Ініціативу щодо розчистки русел підтримую, незалежно від того, хто цим опікується, адже з власного досвіду знаю, як складно достукатися до владних кабінетів з екологічними проблемами. Прикро, що деякі псевдожурналісти роздмухують питання порушень в проведенні тендерної процедури, якщо вони й були, це з’ясують спеціальні контролюючі органи. Мені, як природолюбу прикро, що екологічні, святі для мене питання, дехто намагається заполітизувати і спрацювати на користь ділків, які б дуже хотіли і цей раз «освоїти» кошти, як це було 2012 року. Організація «Екосвіт», яку представляю, не дозволить це зробити.

Алла Плескач, голова Черкаської обласної організації «Зелений світ»:

– На Черкащині сьогодні 1014 річок, і усі вони наразі різняться, на жаль, тільки ступенем забрудненості. Є такі, що вже пересохли. Малі річки Черкащини потрібно давно рятувати. Екологи з цього приводу багато років б’ють на сполох, але у влади завжди не вистачало грошей. Якщо на цю нагальну потребу сьогодення влада не зверне увагу, ми, без перебільшення, просто залишимося без води. Ми бездумно рухаємося до катастрофи. І мені, і як фахівцю, і як людині, взагалі незрозуміло, як можна заважати проектам з очистки річок, які почали втілюватися, на які нарешті знайшлися кошти. Якщо проведені усі експертизи, зроблені усі, у тому числі, і незалежні експертні висновки, на основі цього розроблено і затверджено проект, та ще й виділено кошти, то цей проект потрібно втілювати, бо час не чекає. Усім відомо, наскільки забруднені річки Золотоношка і Суха Згар. Усі нечистоти з них їдуть в Кременчуцьке водосховище. Це не просто екологічне лихо, це екологічна катастрофа! І на магатися перешкодити роботам по очистці цих річок – злочин! Громадськість, безумовно, повинна контролювати хід очистки річок, але ж контролювати, а не заважати, не дозволяти маніпулювати собою в інтересах тих, хто намагається перетягнути на себе фінансові потоки.

За матеріалом видання «Черкаський Кур’єр» №2 (104), 13 січня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.