Владислав Голуб: Цей законопроект спрямований на захист тих, хто намагається будувати та створювати, проти тих, хто звик “кришувати” та віднімати

Цього тижня парламент має розглянути проект закону нардепа Владислава Голуба, мета якого – захистити бізнес в Україні від свавілля силовиків. Мова про законопроект №3719 «Про внесення змін до КПК України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій закон- ності при їх проведенні».

13312744_790711141065487_2088441932869180074_nРейдерством, «віджиманням», «кришуванням», незаконними арештами і вилученнями в нашій країні нікого не здивуєш. Черкащани добре пам’ятають, скільки таким чином підприємств порізали на металобрухт, скільки успішних переробних і сільгосппідприємств, майнових і земельних паїв було «віджато». Буває, одного обшуку достатньо, щоб паралізувати роботу підприємства і приректи його на збитки, залишивши працівників без заробітку. Й досі громадяни і український бізнес, зокрема, безправні перед корумпованими правоохоронцями.

– Щоб запобігти цьому, захистити бізнес, у тому числі IT галузь, від протиправних дій силовиків, потрібно удосконалити Кримінально-процесуальний кодекс, зокрема, в частині проведення обшуку та вилучення електронних інформаційних систем, забезпечити додаткові гарантії законності при проведенні слідчих дій та посилити відповідальність правоохоронців, – розповідає юрист-міжнарожник, народний депутат України Владислав Голуб.

– Власне на це і спрямований законопроект № 3719. Проект закону, за словами Владислава Голуба, ставить на меті:

  • ліквідувати практику проведення обшуків, які не направлені на реальне розслідування злочинів;
  • унеможливити безпідставне вилучення електронних інформаційних систем (їх частин) та запобігти в подальшому вилученню майна підприємств, що немає відношення до мети розслідування;
  • припинити так звані «маски-шоу» – необґрунтоване залучення спецпідрозділів до проведення обшуків на підприємствах;
  • усунути випадки необґрунтованих відмов щодо допуску адвокатів під час проведення обшуків. Прийняття такого закону забезпечить додаткові гарантії законності при проведенні окремих слідчих дій.

 – Слідчі повинні будуть копіювати інформацію, а не вилучати техніку і електронні системи, – коментує автор законопроекту Владислав Голуб. – Спецпідрозділи можна буде застосовувати під час проведення обшуків у суб’єктів господарювання виключно по тяжким та особливо тяжким злочинам і лише на підставі ухвали слідчого судді. Адвокат буде мати доступ до процесу обшуку на будь-якому його етапі. А обшук дозволятиметься лише як виняткова слідча дія, коли неможливо отримати інформацію в інший спосіб, і виключно на підставі клопотання. Останнє повинно мати обов’язкову аргументацію необхідності обшуку та детального опису предметів і осіб, яких планується відшукати. Ми намагаємося, з одного боку, захистити IT галузь і бізнес, а з іншого – ми також розуміємо необхідність забезпечення кібербезпеки, враховуючи той стан, в якому знаходиться наша держава»,– підкреслив автор законопроекту. – Загалом, цей законопроект спрямований на захист тих, хто намагається будувати та створювати, і проти тих, хто звик «кришувати» та віднімати, – наголосив Владислав Голуб.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.